Hastanemizi Gezin   iletişim whatsapp0549 610 11 75   Online Randevu0850 811 50 52  

Astım, Alerji, İmmunoloji

astimBRONŞİYAL ASTIM OLUŞMASINDA ROL OYNAYAN FAKTÖRLER

ASTIMDA GENEL TEDAVİ PRENSİPLERİ

Nezle ve diğer

viral enfeksiyonlar

Sinüzit

Bronşit veya Bronşiyolit

Enfeksiyonlar

Solunum yolu ile alınan tahriş edici maddeler

Astım ateğını başlatabilecek nedenler

Sağlıklı yaşam

Uzak durulması gereken genel faktörler Solunum yolu ile alınan alerjenler Alerjiye neden olabilecek yiyecekler Psikolojik stres Mekanik veya elektronik aletler Astıma neden olabilecek diğer
faktörlerin kontrolü ve ortadan kaldırılması Polenler, Yabani otlar, çimen, ağaçlar Ev Tozları Tüyler Hayvan kılları Mobilya döşeme malzemeleri Mantar sporları Boya Benzin Tütün dumanı Endüstriyel Kimyasallar Soğuk hava Hava Kirliliği Süt Yumurta Kuruyemiş Çikolata Balık Kabuklu deniz böcekleri Domates Çilek Nazal polipler Gülme Isı değişimi Fiziksel aktivite Aşılar Penisilin Aspirin Çeşitli İlaçlar Anestezi gazları İlaçlar Alerjik besinlerden uzak durma Yeterli sıvı alımı Yeterince dinlenme ve uyuma Ölçülü fiziksel aktivite ve egzersiz Klimalar. nemlendiriciler, filtreler, Elektronik hava temizleyicileri Sinüs enfeksiyonu ve nazal polipler Hiatal herni (Mide fıtığı Aşırı yorgunluk Nem Uçucu Kimyasallar Tütün Dumanı Aşırı Sıcak soğuk Nezle veya soğukalgınlığı olan topluluklar Rutubetli, küflü bodrum katları Mesleki riskler.

Astımda Genel Tedavi Prensipleri

Uzak Durulması gereken çevresel faktörler Polenler ve diğer bütün alerjenler Perdeler Halı ve Kilimler Tüylü Oyuncaklar Tozlar Kuştüyü yastıklar Astıma Neden Olabilecek ilaçlar Evcil Hayvanlar Yün battaniyeler.

Hasta ve Ziyaretçi Hakları

Yedikule Surp Pırgiç Hastanesi size aşağıda açıklanan haklarınızı sağlamaktadır. Sağlık görevlileri ve diğer çalışanlarımız, haklarınızın bilincinde olup size saygıyla hizmet sunarlar.

E-Bülten Üyeliği

Haber ve duyurular için üye olun

                        

Bilançolar | Gelir Tablosu ve İktisat 2017


Bu web sitesinin isim hakları, içeriği, şablonu, tasarımı ve site içindeki tüm dokümanlar Surp Pırgiç Ermeni Hastanesi’ ne aittir. Site içerisinde yer alan sayfalarda aksi belirtilmediği sürece, hiçbir doküman, sayfa, grafik, tasarım unsuru ve diğer unsurlar izin alınmaksızın kopyalanamaz, başka yere taşınamaz, alıntı yapılamaz, internet üzerinde veya her ne şekilde olursa olsun yayınlanamaz ve kullanılamaz (arama motorlarının dizinleri için kullandıkları geçici bellek kayıtlarından alınmış olsalar dahi). Sitemizi ziyaret eden misafirlerimiz, sitenin telif hakkı konusunda hastanemizin tüm talep ve açıklamalarını kabul ettiklerini beyan ve taahhüt ederler. Hakları saklı tutulmuş eserler, sahiplerinin onayı olmadan hiç bir suretle çoğaltılamaz, alıntı yapılamaz, yayınlanamaz, başka bir yerde kullanılamaz. Site içinde yer alan dokümanlar, Site Yöneticisinin önceden verilmiş açık onayı olmaksızın başka siteler ya da medyalara kopyalanamaz.