Hastanemizi Gezin   iletişim whatsapp0549 610 11 75   Online Randevu0850 811 50 52  

KATARAKT

 

Katarakt, göz bebeğinin arkasındaki doğal merceğin görmeyi düşürecek derecede şeffaflığını kaybederek bulanıklaşmasıdır.

Katarakt genellikle 60 yaş üzerinde görülür, nadiren doğuştan ya da travma sonrası olabilir. Şeker hastalarında ve uzun süre kortizonlu ilaç kullananlarda katarakt oluşması riski daha yüksektir.

Katarakt Belirtileri
• Uzak veya yakın görmede bozulma,
• Şekilsiz görme, bulanık görme veya çift görme,
• Renkleri zor algılanma ya da soluk algılama,
• Gece görmede zorlanma,
• Kontakt lens veya gözlük numaralarında sıkça değişme,
• Derinlik hissi kaybı,
• Göz yorgunluğu ve baş ağrısı.

Katarakt’ın tedavisi ameliyattır. Hastanın sosyal yaşamını engelleyen görme kaybı geliştiğinde geç kalınmadan katarakt ameliyatı uygulanmalıdır. Katarakt ameliyatında en yeni ve güvenli teknik kısaca FAKO denilen “Fakoemülsifikasyon” yöntemidir. Hastanemiz Göz Polikliniği’nde SGK ile anlaşmalı ayaktan ve yatarak tedavi hizmeti sunmaktadır.

Hasta ve Ziyaretçi Hakları

Yedikule Surp Pırgiç Hastanesi size aşağıda açıklanan haklarınızı sağlamaktadır. Sağlık görevlileri ve diğer çalışanlarımız, haklarınızın bilincinde olup size saygıyla hizmet sunarlar.

E-Bülten Üyeliği

Haber ve duyurular için üye olun

                        

Bu web sitesinin isim hakları, içeriği, şablonu, tasarımı ve site içindeki tüm dokümanlar Surp Pırgiç Ermeni Hastanesi’ ne aittir. Site içerisinde yer alan sayfalarda aksi belirtilmediği sürece, hiçbir doküman, sayfa, grafik, tasarım unsuru ve diğer unsurlar izin alınmaksızın kopyalanamaz, başka yere taşınamaz, alıntı yapılamaz, internet üzerinde veya her ne şekilde olursa olsun yayınlanamaz ve kullanılamaz (arama motorlarının dizinleri için kullandıkları geçici bellek kayıtlarından alınmış olsalar dahi). Sitemizi ziyaret eden misafirlerimiz, sitenin telif hakkı konusunda hastanemizin tüm talep ve açıklamalarını kabul ettiklerini beyan ve taahhüt ederler. Hakları saklı tutulmuş eserler, sahiplerinin onayı olmadan hiç bir suretle çoğaltılamaz, alıntı yapılamaz, yayınlanamaz, başka bir yerde kullanılamaz. Site içinde yer alan dokümanlar, Site Yöneticisinin önceden verilmiş açık onayı olmaksızın başka siteler ya da medyalara kopyalanamaz.