ÇAĞRI MERKEZİ:  444 50 52      
 WHATSAPP RANDEVU HATTI:  0549 610 11 75      

KATARAKT

 

Katarakt, göz bebeğinin arkasındaki doğal merceğin görmeyi düşürecek derecede şeffaflığını kaybederek bulanıklaşmasıdır.

Katarakt genellikle 60 yaş üzerinde görülür, nadiren doğuştan ya da travma sonrası olabilir. Şeker hastalarında ve uzun süre kortizonlu ilaç kullananlarda katarakt oluşması riski daha yüksektir.

Katarakt Belirtileri
• Uzak veya yakın görmede bozulma,
• Şekilsiz görme, bulanık görme veya çift görme,
• Renkleri zor algılanma ya da soluk algılama,
• Gece görmede zorlanma,
• Kontakt lens veya gözlük numaralarında sıkça değişme,
• Derinlik hissi kaybı,
• Göz yorgunluğu ve baş ağrısı.

Katarakt’ın tedavisi ameliyattır. Hastanın sosyal yaşamını engelleyen görme kaybı geliştiğinde geç kalınmadan katarakt ameliyatı uygulanmalıdır. Katarakt ameliyatında en yeni ve güvenli teknik kısaca FAKO denilen “Fakoemülsifikasyon” yöntemidir. Hastanemiz Göz Polikliniği’nde SGK ile anlaşmalı ayaktan ve yatarak tedavi hizmeti sunmaktadır.

Hasta ve Ziyaretçi Hakları

Yedikule Surp Pırgiç Hastanesi size aşağıda açıklanan haklarınızı sağlamaktadır. Sağlık görevlileri ve diğer çalışanlarımız, haklarınızın bilincinde olup size saygıyla hizmet sunarlar.

Surp Pırgiç Twitter' da

surppirgic SAĞLIKLI, MUTLU BİR BAYRAM GEÇİRMENİZ DİLEĞİ İLE KURBAN BAYRAMINIZ KUTLU OLSUN #bayram #sağlık #KurbanBayrami https://t.co/73Laer4Xm0
surppirgic #30Ağustos Zafer Bayramı' mız Kutlu Olsun! https://t.co/pHmhd1BwBC

Bizimle Paylaşın

Hastanemizde aldığınız hizmetlerden bir sıkıntı yaşadınız mı? Veya bir öneriniz mi var? Bizimle tüm düşüncelerinizi, taleplerinizi Görüş ve öneri formumuz aracılığıyla paylaşabilirsiniz...

GÖRÜŞ & ÖNERİ FORMU

Bizi Takip Edin!