Hastanemizi Gezin   iletişim whatsapp0549 610 11 75   Online Randevu0850 811 50 52  

SİNÜZİT

 

Sinüsler, burnun etrafındaki yüz kemiklerinde bulunan içi havayla dolu boşluklardır. Bu boşlukların iltihapla dolması sonucu oluşan hastalığa sinüzit denir.

Sinüsler sesin rezonansını sağlayarak kişiye özel ses tonunun ortaya çıkmasına yardımcı olur. Solunum havasının nemlendirilmesi ve ısıtılması ile zararlı partiküllerin tutulmasını sağlar. Ayrıca başın hafif olmasına katkıda bulunur.

Sinüzit kendini burun akıntısıyla gösterebilir. Baş ağrısının olmaması sinüzit olmadığını göstermez. Baş ağrısı olmayan sinüzitli hasta %80 civarındadır. Sinüzit düzelmez düşüncesi kesinlikle yanlıştır. Doğru tedavi yöntemi ile tam şifa sağlanabilir.

Sinüzit Belirtileri
• Burun akıntısı,
• Burun tıkanıklığı,
• Geniz akıntısı,
• Yüzde baskı hissi,
• Koku alma bozukluğu,
• Göz ve baş ağrısı.

Yapılan Tetkikler
• Paranazal Sinüs BT
• Burun Kültür Antibiyogramı

Günübirlik cerrahi yöntem olarak ileri fonksiyonel bilgisayarlı endoskopik sinüs cerrahisi ile %90 oranında başarı sağlanmaktadır.

 

 

Hasta ve Ziyaretçi Hakları

Yedikule Surp Pırgiç Hastanesi size aşağıda açıklanan haklarınızı sağlamaktadır. Sağlık görevlileri ve diğer çalışanlarımız, haklarınızın bilincinde olup size saygıyla hizmet sunarlar.

E-Bülten Üyeliği

Haber ve duyurular için üye olun

                        

Bu web sitesinin isim hakları, içeriği, şablonu, tasarımı ve site içindeki tüm dokümanlar Surp Pırgiç Ermeni Hastanesi’ ne aittir. Site içerisinde yer alan sayfalarda aksi belirtilmediği sürece, hiçbir doküman, sayfa, grafik, tasarım unsuru ve diğer unsurlar izin alınmaksızın kopyalanamaz, başka yere taşınamaz, alıntı yapılamaz, internet üzerinde veya her ne şekilde olursa olsun yayınlanamaz ve kullanılamaz (arama motorlarının dizinleri için kullandıkları geçici bellek kayıtlarından alınmış olsalar dahi). Sitemizi ziyaret eden misafirlerimiz, sitenin telif hakkı konusunda hastanemizin tüm talep ve açıklamalarını kabul ettiklerini beyan ve taahhüt ederler. Hakları saklı tutulmuş eserler, sahiplerinin onayı olmadan hiç bir suretle çoğaltılamaz, alıntı yapılamaz, yayınlanamaz, başka bir yerde kullanılamaz. Site içinde yer alan dokümanlar, Site Yöneticisinin önceden verilmiş açık onayı olmaksızın başka siteler ya da medyalara kopyalanamaz.