Hastanemizi Gezin   iletişim whatsapp0549 610 11 75   Online Randevu0850 811 50 52  

NÖROPATİK AĞRI

 

Sinir sisteminin her hangi bir bölümünün hasarı ve/veya fonksiyonunda bozulmaya bağlı olarak ortaya çıkan ağrılara nöropatik ağrı denir.
Vücudun herhangi bir yerinde ortaya çıkan nöropatik ağrı çevresel sinir sisteminden, merkezi sinir sisteminden ya da otonomik sinir sisteminden kaynaklanabilir.

Nöropatik ağrıya yol açabilecek sebepler

• Romatoid artrid, poliarteritis, sistemik lupus eritematozus ve skleroderma gibi roma- tizmal hastalıklar,
• Şeker Hastalığı,
• Tekrarlayan küçük travmalara bağlı tuzak nöropatiler,
• Herpes zoster virüsünün yaptığı zona hastalığına bağlı nöropatiler,
• Doğuştan olan bazı metabolik hast- alıklara bağlı olarak görülen nöropatiler,
• Alkol veya bazı ilaçların kullanımına bağlı kimyasal yolla oluşan nöropatiler. Nöropatik ağrı tedavisinde ilk basamak medikal tedavidir.

Hastanemiz Nöroloji Polikliniği’nde SGK ile anlaşmalı ayaktan ve yatarak tedavi hizmeti sunmaktadır.

Hasta ve Ziyaretçi Hakları

Yedikule Surp Pırgiç Hastanesi size aşağıda açıklanan haklarınızı sağlamaktadır. Sağlık görevlileri ve diğer çalışanlarımız, haklarınızın bilincinde olup size saygıyla hizmet sunarlar.

E-Bülten Üyeliği

Haber ve duyurular için üye olun

                        

Bu web sitesinin isim hakları, içeriği, şablonu, tasarımı ve site içindeki tüm dokümanlar Surp Pırgiç Ermeni Hastanesi’ ne aittir. Site içerisinde yer alan sayfalarda aksi belirtilmediği sürece, hiçbir doküman, sayfa, grafik, tasarım unsuru ve diğer unsurlar izin alınmaksızın kopyalanamaz, başka yere taşınamaz, alıntı yapılamaz, internet üzerinde veya her ne şekilde olursa olsun yayınlanamaz ve kullanılamaz (arama motorlarının dizinleri için kullandıkları geçici bellek kayıtlarından alınmış olsalar dahi). Sitemizi ziyaret eden misafirlerimiz, sitenin telif hakkı konusunda hastanemizin tüm talep ve açıklamalarını kabul ettiklerini beyan ve taahhüt ederler. Hakları saklı tutulmuş eserler, sahiplerinin onayı olmadan hiç bir suretle çoğaltılamaz, alıntı yapılamaz, yayınlanamaz, başka bir yerde kullanılamaz. Site içinde yer alan dokümanlar, Site Yöneticisinin önceden verilmiş açık onayı olmaksızın başka siteler ya da medyalara kopyalanamaz.