ÇAĞRI MERKEZİ:  444 50 52      
 WHATSAPP RANDEVU HATTI:  0549 610 11 75      

RİNOPLASTİ

 

Burun yüzün tam ortasında bulunan, kişinin yüz güzelliğini, duruşunu, karşısındaki kişilerdeki ilk izlenimini önemli ölçüde etkileyen bir organdır.

Rinoplasti yani estetik burun veya burnu yeniden şekillendirme ameliyatı estetik cerrahi ameliyatlarının en yaygın olanıdır. Bu ameliyatla burun küçültülebilir, burun ucunun veya kemerinin şekli değiştirilebilir, burun deliklerinin genişliğini daraltılabilir, burunla üst dudak arasındaki açı düzeltilebilir. Erkekler burunlarının daha çok boyutuyla ilgileniyor, büyük burunluysa daha küçültülmüş, yüzüne uygun, ilk bakışta boyutu nedeniyle dikkat çekmeyen burun istiyor. Kadınlar ise boyuttan önce güzel görünümlü, doğal bir burun istiyor.

Ameliyat öncesinde, hastaya önce ne istediği sorulur. Şeklinden tutun da içerdeki fonksiyondan, nefes alıp verirken sıkıntı yaşayıp yaşamadığına kadar herşey. Ardından ayrıntılı bir muayene yapılır. Deviasyon var mı, müdahale gerekiyor mu, burnun dışarıdan kemeri var mı, burun kanatları geniş mi küçük mü, burnun yüze orantısı nasıl, burunda eğrilik var mı incelenir.

Tüm bunların dışında burnun alınla, dudakla açısı, yüz kemikleri, elmacık yanak kemikleriyle ilişkisine bakılır. Hastanın fotoğrafları çekilir, bunlar dijital ortamda bilgisayara aktarılır. Hastayla birlikte yeniden üzerinde konuşulur. Hastaya ne yapabileceğimiz, nelerin olmayacağı anlatılır. Geniş ve uzun bir yüze küçük burun olmaz. Aynı şekilde burun ucu çok kaldırılmış, kemeri çok oyulmuş burunlar önerilmez.

Araştırmalarda, kadınların burun estetiğini daha çok istedikleri belirlenmiş. Erkekler ise deformasyonlu burunları nedeniyle Rinoplasti isterler.

Hasta ve Ziyaretçi Hakları

Yedikule Surp Pırgiç Hastanesi size aşağıda açıklanan haklarınızı sağlamaktadır. Sağlık görevlileri ve diğer çalışanlarımız, haklarınızın bilincinde olup size saygıyla hizmet sunarlar.

Surp Pırgiç Twitter' da

surppirgic SAĞLIKLI, MUTLU BİR BAYRAM GEÇİRMENİZ DİLEĞİ İLE KURBAN BAYRAMINIZ KUTLU OLSUN #bayram #sağlık #KurbanBayrami https://t.co/73Laer4Xm0
surppirgic #30Ağustos Zafer Bayramı' mız Kutlu Olsun! https://t.co/pHmhd1BwBC

Bizimle Paylaşın

Hastanemizde aldığınız hizmetlerden bir sıkıntı yaşadınız mı? Veya bir öneriniz mi var? Bizimle tüm düşüncelerinizi, taleplerinizi Görüş ve öneri formumuz aracılığıyla paylaşabilirsiniz...

GÖRÜŞ & ÖNERİ FORMU

Bizi Takip Edin!