Hastanemizi Gezin   iletişim whatsapp0549 610 11 75   Online Randevu0850 811 50 52  

RİNOPLASTİ

 

Burun yüzün tam ortasında bulunan, kişinin yüz güzelliğini, duruşunu, karşısındaki kişilerdeki ilk izlenimini önemli ölçüde etkileyen bir organdır.

Rinoplasti yani estetik burun veya burnu yeniden şekillendirme ameliyatı estetik cerrahi ameliyatlarının en yaygın olanıdır. Bu ameliyatla burun küçültülebilir, burun ucunun veya kemerinin şekli değiştirilebilir, burun deliklerinin genişliğini daraltılabilir, burunla üst dudak arasındaki açı düzeltilebilir. Erkekler burunlarının daha çok boyutuyla ilgileniyor, büyük burunluysa daha küçültülmüş, yüzüne uygun, ilk bakışta boyutu nedeniyle dikkat çekmeyen burun istiyor. Kadınlar ise boyuttan önce güzel görünümlü, doğal bir burun istiyor.

Ameliyat öncesinde, hastaya önce ne istediği sorulur. Şeklinden tutun da içerdeki fonksiyondan, nefes alıp verirken sıkıntı yaşayıp yaşamadığına kadar herşey. Ardından ayrıntılı bir muayene yapılır. Deviasyon var mı, müdahale gerekiyor mu, burnun dışarıdan kemeri var mı, burun kanatları geniş mi küçük mü, burnun yüze orantısı nasıl, burunda eğrilik var mı incelenir.

Tüm bunların dışında burnun alınla, dudakla açısı, yüz kemikleri, elmacık yanak kemikleriyle ilişkisine bakılır. Hastanın fotoğrafları çekilir, bunlar dijital ortamda bilgisayara aktarılır. Hastayla birlikte yeniden üzerinde konuşulur. Hastaya ne yapabileceğimiz, nelerin olmayacağı anlatılır. Geniş ve uzun bir yüze küçük burun olmaz. Aynı şekilde burun ucu çok kaldırılmış, kemeri çok oyulmuş burunlar önerilmez.

Araştırmalarda, kadınların burun estetiğini daha çok istedikleri belirlenmiş. Erkekler ise deformasyonlu burunları nedeniyle Rinoplasti isterler.

Hasta ve Ziyaretçi Hakları

Yedikule Surp Pırgiç Hastanesi size aşağıda açıklanan haklarınızı sağlamaktadır. Sağlık görevlileri ve diğer çalışanlarımız, haklarınızın bilincinde olup size saygıyla hizmet sunarlar.

E-Bülten Üyeliği

Haber ve duyurular için üye olun

                        

Bu web sitesinin isim hakları, içeriği, şablonu, tasarımı ve site içindeki tüm dokümanlar Surp Pırgiç Ermeni Hastanesi’ ne aittir. Site içerisinde yer alan sayfalarda aksi belirtilmediği sürece, hiçbir doküman, sayfa, grafik, tasarım unsuru ve diğer unsurlar izin alınmaksızın kopyalanamaz, başka yere taşınamaz, alıntı yapılamaz, internet üzerinde veya her ne şekilde olursa olsun yayınlanamaz ve kullanılamaz (arama motorlarının dizinleri için kullandıkları geçici bellek kayıtlarından alınmış olsalar dahi). Sitemizi ziyaret eden misafirlerimiz, sitenin telif hakkı konusunda hastanemizin tüm talep ve açıklamalarını kabul ettiklerini beyan ve taahhüt ederler. Hakları saklı tutulmuş eserler, sahiplerinin onayı olmadan hiç bir suretle çoğaltılamaz, alıntı yapılamaz, yayınlanamaz, başka bir yerde kullanılamaz. Site içinde yer alan dokümanlar, Site Yöneticisinin önceden verilmiş açık onayı olmaksızın başka siteler ya da medyalara kopyalanamaz.