Hastanemizi Gezin   iletişim whatsapp0549 610 11 75   Online Randevu0850 811 50 52  

Kalp ve Damar Cerrahisi

Kalp ve damar cerrahisi tüm dolaşım sistemini ele alan ve hastalıklarını tedavi eden bir bilim dalıdır. Dolaşım sistemi kalp, atardamarlar ve toplardamarlardan meydana gelir. Bir yandan kalp ile ilgili sorunlarda Kardiyoloji ile birlikte ilaç tedavisinin yeterli olmadığı durumlarda ameliyatları yapmakta, diğer yandan damar hastalıklarını çözmeye çalışmaktadır.

Hastanemizde şimdilik açık kalp ameliyatları yapılmamakla birlikte damar hastalıklarındaki sorunların giderilmesinde hemen hemen her tür tedavi yapılabilmektedir.

Damar sistemi bilindiği gibi atardamar ve toplardamar sisteminden meydana gelmektedir.
Hastanemizde özellikle toplardamar sistemi ile ilgili tüm tedaviler en son teknoloji yöntemleri kullanılarak çözülmektedir.

 • Varis tedavileri
 • Estetik sorun yaratan, ince ve örümcek ağı şeklinde kılcal damar tedavileri için TC 3000 ile cilt radyofrekans tedavileri
 • Görünen genişlemiş damarlar için sıvı ve köpük skleroterapi uygulamaları
 • Cerrahi yöntemle varis ameliyatları
 • Lazerle ve radyofrekans yöntemi ile varis ameliyatları
 • Glue-Yapıştırıcı ile varis ameliyatları
 • Varis ülseri tedavileri
 • Toplardamarlarda pıhtı tedavisi
 • Derin ven trombozunda kateterle pıhtı eritme tedavileri
 • Toplardamar içi tıkanıklıkların gelişmiş yöntemlerle (Bilgisayarlı tomogrofi ve Manyetik Rezonans görüntüleme ile angio) ortaya konması ile tedavilerinin planlanması

Başarıyla yapılabilmektedir.
Hastanemiz geniş çaplı bir “Varis Kliniği” olmak için tüm donanıma sahiptir.

Diğer yandan atardamarlar sistemiyle ilgili olarak da Bilgisayarlı tomografi ve Manyetik Rezonans  angio sayesinde damarlardaki tüm tıkanıklıkları en ince ayrıntısına kadar ortaya konabilir. Damar sertliğine (Ateroskleroz) bağlı kol ve bacak damarlarındaki tıkanıklıkların hem ilaç hem de cerrahi operasyon açısından tedavisi hastanemizde yapılabilir.

Çok önemli olan beyin ile ilgili sorunlarda Nöroloji servisimizin desteği ve şüphelendiği vakalarda beyne giden damarlardaki (Şah damarı, Carotis arter) tıkanıklıkları ortaya konup ameliyatları başarı ile yapılabilmektedir.Kalp ve Damar Cerrahisi Doktorlarımız

 • Default
 • Title
 • Date
 • Random

Hasta ve Ziyaretçi Hakları

Yedikule Surp Pırgiç Hastanesi size aşağıda açıklanan haklarınızı sağlamaktadır. Sağlık görevlileri ve diğer çalışanlarımız, haklarınızın bilincinde olup size saygıyla hizmet sunarlar.

E-Bülten Üyeliği

Haber ve duyurular için üye olun

                        

Bu web sitesinin isim hakları, içeriği, şablonu, tasarımı ve site içindeki tüm dokümanlar Surp Pırgiç Ermeni Hastanesi’ ne aittir. Site içerisinde yer alan sayfalarda aksi belirtilmediği sürece, hiçbir doküman, sayfa, grafik, tasarım unsuru ve diğer unsurlar izin alınmaksızın kopyalanamaz, başka yere taşınamaz, alıntı yapılamaz, internet üzerinde veya her ne şekilde olursa olsun yayınlanamaz ve kullanılamaz (arama motorlarının dizinleri için kullandıkları geçici bellek kayıtlarından alınmış olsalar dahi). Sitemizi ziyaret eden misafirlerimiz, sitenin telif hakkı konusunda hastanemizin tüm talep ve açıklamalarını kabul ettiklerini beyan ve taahhüt ederler. Hakları saklı tutulmuş eserler, sahiplerinin onayı olmadan hiç bir suretle çoğaltılamaz, alıntı yapılamaz, yayınlanamaz, başka bir yerde kullanılamaz. Site içinde yer alan dokümanlar, Site Yöneticisinin önceden verilmiş açık onayı olmaksızın başka siteler ya da medyalara kopyalanamaz.