E-Dergi   Hastanemizi Gezin   iletişim whatsapp0549 610 11 75   Online Randevu0850 811 50 52  

Tansiyon Hastaları İçin “Sıcak Hava” Tehlikesi

Kan dolaşımının sağlanması için bir basınç gereklidir. Bu basıncın normalden fazla olmasına Hipertansiyon (Yüksek Tansiyon) denir.
Güneşli yaz günleri ve aşırı sıcak hava ne yazık ki yüksek tansiyon hastalarını olumsuz etkilemekte, özellikle de 50 yaşının üzerindeki yüksek tansiyon hastalarında, beyin kanaması riskini arttırmaktadır.

Hipertansiyonun sadece yaz aylarında değil, genel olarak çok dikkat edilmesi gereken bir rahatsızlık olduğunu önemle belirten Dahiliye Uzmanlarımız öte yandan Sıcak havalarda alınması gereken önlemleri şöyle sıralamaktadırlar;

  • Güneşin etkisini gösterdiği saatlerde (11:00-14:00 arası) uzun süre güneşe maruz kalınmamalı,
  • Bol sıvı tüketilmeli,
  • İnce giysiler tercih edilmeli,
  • Tansiyon ilaçları düzenli olarak kullanılmalı, tansiyon ölçümleri rutin olarak tekrarlanmalı, tansiyon değerinde ani değişiklikler konusunda uzman hekime başvurulmalıdır.

Ögeyi Oylayın
(0 oy)

Hasta ve Ziyaretçi Hakları

Yedikule Surp Pırgiç Hastanesi size aşağıda açıklanan haklarınızı sağlamaktadır. Sağlık görevlileri ve diğer çalışanlarımız, haklarınızın bilincinde olup size saygıyla hizmet sunarlar.

E-Bülten Üyeliği

Haber ve duyurular için üye olun

                        

Bilançolar | Gelir Tablosu ve İktisat 2017 | Gelir Tablosu ve Bilanço 2018


Bu web sitesinin isim hakları, içeriği, şablonu, tasarımı ve site içindeki tüm dokümanlar Surp Pırgiç Ermeni Hastanesi’ ne aittir. Site içerisinde yer alan sayfalarda aksi belirtilmediği sürece, hiçbir doküman, sayfa, grafik, tasarım unsuru ve diğer unsurlar izin alınmaksızın kopyalanamaz, başka yere taşınamaz, alıntı yapılamaz, internet üzerinde veya her ne şekilde olursa olsun yayınlanamaz ve kullanılamaz (arama motorlarının dizinleri için kullandıkları geçici bellek kayıtlarından alınmış olsalar dahi). Sitemizi ziyaret eden misafirlerimiz, sitenin telif hakkı konusunda hastanemizin tüm talep ve açıklamalarını kabul ettiklerini beyan ve taahhüt ederler. Hakları saklı tutulmuş eserler, sahiplerinin onayı olmadan hiç bir suretle çoğaltılamaz, alıntı yapılamaz, yayınlanamaz, başka bir yerde kullanılamaz. Site içinde yer alan dokümanlar, Site Yöneticisinin önceden verilmiş açık onayı olmaksızın başka siteler ya da medyalara kopyalanamaz.