E-Dergi   iletişim whatsapp0549 610 11 75   Online Randevu0850 811 50 52  

Hasta, ve Refakatçilerin Uyması Gereken Kurallar

HASTA VE REFAKATÇİ PROSEDÜRÜ
Hastanemizde Refakatçilerle ile ilgili düzenlemeler şöyledir;

1. Hasta ve/veya hasta yakınları hastanın kabulü sırasında refakatçi isteyip istemediğine karar verir ve buna göre yatış veznesi hastanın odasını ayarlar.
2. Refakatçili/ tek kişilik hasta odalarında refakatçi olarak yalnızca bir kişi kalabilmektedir.
3. Hasta refakatsiz odada kaldığı halde hemşiresi ve doktoru birlikte refakat ihtiyacına karar verirse hasta yanına refakatçi alınabilir.
4. Hastanın refakatçisi hastanemizde kaldığı süre içerisinde konuğumuz olduğu için hemşire ve kat sekreteri tarafından kendisine gerekli bilgi sağlanmalı ve rahatı temin edilmelidir.
5. Refakatçi bilgileri kat sekreteri tarafından hastane HBYS sisteminde ilgili bölüme kaydedilir.

Hastanemizde yiyecek ve içecek ile ilgili düzenlemeler şöyledir;
1. Hastalarımızın sağlığı için tüm hastane binası içerisinde sigara içilmesine kesinlikle izin verilmez.
2. Gerek personel gerekse hasta ve yakınları tarafından katlarda yiyecek bulundurulmasına vektör kontrolü nedeni ile kesinlikle izin verilmez.
3. Refakatçilerin katlara yiyecek çıkarmamaları için gerekli kontrol güvenlik görevlileri tarafından yapılır.
4. Refakatçiler için katlara yiyecek ve içecek servisi, hastanenin kafeteryasından yapılabilmekte olup kafeterya 23:00’a kadar hizmet vermektedir.
5. Hastanın diyetisyen tarafından hazırlanan yemeği dışında arzu ettiği yiyecek-içecek olursa hekiminin bilgisi dâhilinde hastane tarafından temin edilebilir.

Hasta ve Ziyaretçi Hakları

Yedikule Surp Pırgiç Hastanesi size aşağıda açıklanan haklarınızı sağlamaktadır. Sağlık görevlileri ve diğer çalışanlarımız, haklarınızın bilincinde olup size saygıyla hizmet sunarlar.

e-Bülten Üyeliği

Haber ve duyurular için üye olun

                        

Bilançolar | Gelir Tablosu ve İktisat 2017 | Gelir Tablosu ve Bilanço 2018 | Gelir Tablosu 2020 | Bilanço 2020


Bu web sitesinin isim hakları, içeriği, şablonu, tasarımı ve site içindeki tüm dokümanlar Surp Pırgiç Ermeni Hastanesi’ ne aittir. Site içerisinde yer alan sayfalarda aksi belirtilmediği sürece, hiçbir doküman, sayfa, grafik, tasarım unsuru ve diğer unsurlar izin alınmaksızın kopyalanamaz, başka yere taşınamaz, alıntı yapılamaz, internet üzerinde veya her ne şekilde olursa olsun yayınlanamaz ve kullanılamaz (arama motorlarının dizinleri için kullandıkları geçici bellek kayıtlarından alınmış olsalar dahi). Sitemizi ziyaret eden misafirlerimiz, sitenin telif hakkı konusunda hastanemizin tüm talep ve açıklamalarını kabul ettiklerini beyan ve taahhüt ederler. Hakları saklı tutulmuş eserler, sahiplerinin onayı olmadan hiç bir suretle çoğaltılamaz, alıntı yapılamaz, yayınlanamaz, başka bir yerde kullanılamaz. Site içinde yer alan dokümanlar, Site Yöneticisinin önceden verilmiş açık onayı olmaksızın başka siteler ya da medyalara kopyalanamaz.