E-Dergi   iletişim whatsapp0549 610 11 75   Online Randevu0850 811 50 52  

Ziyaretçilerin Uyması Gereken Kurallar

ZİYARETÇİ PROSEDÜRÜ

Hastanemizde ziyaretçilerle ilgili düzenlemeler şöyledir:

1. Hastanmizde ziyaret saatleri her gün 09:00 – 21:00 arasındadır. Çocuk ziyaretçi kabul edilmez. Ziyaret esnasında hasta ve hasta yakınlarına rahatsızlık verilmemesi adına sessiz olunması istenmektedir.
2. Aynı anda hastayı ancak iki kişi ziyaret edebilir. Aynı anda ikiden fazla ziyaretçi var ise bu kişiler bilgilendirilerek ilgili servis koridor oturma alanında bekletilirler.
3. Ziyarete gelen kişi hastanın adını, soyadını ve kendi kimlik bilgilerini ana danışma bankosuna verir. Ana danışma yetkilisi kata ziyaretçiyi yönlendirir.
4. Hastanın durumunu öğrenmek isteyen hasta yakınları için gerekirse hastanın hekimi ile bağlantı kurularak görüşmeleri sağlanır. Hekim bulunamaz ise, hasta hakkında tıbbi bilgi verilmez.
5. Hasta açısından sakıncalı olabilecek durumlarda ziyaret hekim iznine bağlıdır. Bu durumda hastanın hemşiresi oda kapısına “ziyaretçi sınırlandırılmıştır” yazısının konulmasını sağlar.
6. Hasta odalarına topraklı çiçek kabul edilmeyecektir. Gönderilen çiçekler lobideki ana girişteki güvenlik görevlisi tarafından kabul edilerek telefon ile hastaya ya da hasta yakınına bildirilir, bir örneği çiçeğin üzerinde bulunan “Çiçek Teslim Kartı” hasta veya yakınına verilir. Hasta veya hasta yakını, taburcu olurken bu kart ile çiçekleri güvenlikten teslim alır.
7. Tedavi sırasında, yoğun bakıma alınan hastaların odaları boşaltılır, ziyaretçiler ve refakatçiler odada kalamazlar. Hasta yakını oda talebinde bulunursa ücretini ödeyerek odada kalabilirler.
8. Ziyaret saatlerinin dışında acil yatmış hastaların birinci derecede yakınlarının hastayı ziyaret isteği katlar için görevli süpervizör hemşire, yoğun bakım için ise sorumlu nöbetçi hekim ile temas kurularak izin alınacaktır. Hastanın hekimi ile görüşülerek tıbbi yönden sakınca olup olmadığı öğrenilecektir.
9. Ameliyata giren hasta ile bilgiler hastanın hemşiresine muntazam olarak iletilir ve hasta yakını bilgilendirilir. Ameliyathanede hastası bulunan hasta yakınları hasta odasına yönlendirilir ve hasta ameliyattan çıkınca doktor tarafından hasta yakınlarına bilgi verilir.
10. Belirlenen saatler dışında hastasını ziyaret için ısrar eden hasta yakınları ile ilgili olarak mesai saatleri dışında görevli süpervizör hemşire ile temas kurulacaktır. Hasta yakınları ile tartışılmaya gidilmeden hastanın hemşiresi ile gerekirse güvenlik görevlisi ile sorun çözülmeye gidilecektir.
11. Ziyaretçilerle ilgili uygulamalarda kat hemşireleri sorumlu olacaktır.
12. İlaç tanıtım elemanları saat 16:00 sonrası görev yapabilirler. Doktor veya ilgili birim bilgisi dahilinde gün içerisinde gelen harici tanıtım elemanları hastaneye alınır. Ziyaret edeceği kişi veya bölüm güvenlik tarafından aranıp bilgi verildikten sonra ziyaretçi yönlendirilir. İzin aldıkları konu haricinde farklı bir çalışma yapamazlar.
13 Psikiyatri servisi ziyaretçi saatleri hafta içi ve cumartesi günleri 11:30-13:30 ve 18:00-19:00, Pazar günleri ise 15:00-20:00 arasındadır. Hekim izni ile bu saatler esnetilebilmektedir. Gelen ziyaretçinin kimlik ibrazı güvenlik görevlisi tarafından alınarak “Psikiyatri Servisi Ziyaretçi Kayıt Defteri” ne işlenir ve “Ziyaretçi Kartı” verilir.

Hasta ve Ziyaretçi Hakları

Yedikule Surp Pırgiç Hastanesi size aşağıda açıklanan haklarınızı sağlamaktadır. Sağlık görevlileri ve diğer çalışanlarımız, haklarınızın bilincinde olup size saygıyla hizmet sunarlar.

e-Bülten Üyeliği

Haber ve duyurular için üye olun

                        

Bilançolar | Gelir Tablosu ve İktisat 2017 | Gelir Tablosu ve Bilanço 2018 | Gelir Tablosu 2020 | Bilanço 2020


Bu web sitesinin isim hakları, içeriği, şablonu, tasarımı ve site içindeki tüm dokümanlar Surp Pırgiç Ermeni Hastanesi’ ne aittir. Site içerisinde yer alan sayfalarda aksi belirtilmediği sürece, hiçbir doküman, sayfa, grafik, tasarım unsuru ve diğer unsurlar izin alınmaksızın kopyalanamaz, başka yere taşınamaz, alıntı yapılamaz, internet üzerinde veya her ne şekilde olursa olsun yayınlanamaz ve kullanılamaz (arama motorlarının dizinleri için kullandıkları geçici bellek kayıtlarından alınmış olsalar dahi). Sitemizi ziyaret eden misafirlerimiz, sitenin telif hakkı konusunda hastanemizin tüm talep ve açıklamalarını kabul ettiklerini beyan ve taahhüt ederler. Hakları saklı tutulmuş eserler, sahiplerinin onayı olmadan hiç bir suretle çoğaltılamaz, alıntı yapılamaz, yayınlanamaz, başka bir yerde kullanılamaz. Site içinde yer alan dokümanlar, Site Yöneticisinin önceden verilmiş açık onayı olmaksızın başka siteler ya da medyalara kopyalanamaz.